75W Triple Излезна снага со престапна Функција ITTP-75W

карактеристики:


 • * Универзална AC влез / целосен опсег
 • * Вграден во активна PFC функција, PF> 0.95
 • * Заштита од: Краток спој / преоптоварување / Над напон
 • * LED индикатор за напојување на
 • * Ладење со слободен воздух конвекција
 • * Фиксна вклучувања во престапна: 67KHz PWM: 134KHz
 • * 2 години гаранција
 • детали за производот

  Тагови производ

  МОДЕЛ TP-75Ⅰ TP-75Ⅱ TP-75Ⅲ
  ИЗЛЕЗ ИЗЛЕЗ број CH1 CH2 CH3 CH1 CH2 CH3 CH1 CH2 CH3
  DC напон 5V 12V -5V 5V 12V -12V 5V 12V -15V
  номинална вредност на струјата 7A 0.6A 7A 0.4A 6A 2.5A 0.5A
  сегашниот опсег 1.5 ~ 10A 0,2 ~ 4А 0 ~ 0.6A 1.5 ~ 10A 0,2 ~ 4А 0 ~ 0.6A 1.5 ~ 10A 0,2 ~ 3A 0 ~ 0.6A
  номинална моќност 74W 75.8W 75W
  Бран и бучава (макс.) Note.2 100mVp-p 120mVp-p 100mVp-p 100mVp-p 120mVp-p 120mVp-p 100mVp-p 120mVp-p 120mVp-p
  НАПОН ADJ. RANGE   CH1: 4.75 ~ 5.5V
  НАПОН TOLERNCE Note.3 ± 3.0% ± 4.0% ± 8,0% ± 3.0% ± 4.0% ± 8,0% ± 3.0% ± 4.0% ± 8,0%
  ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА Note.4 ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0%
  РЕГУЛАТИВА НА ТОВАР Note.5 ± 3.0% ± 4.0% ± 8,0% ± 3.0% ± 4.0% ± 3.0% ± 3.0% ± 4.0% ± 8,0%
  SETUP, пораст време 800ms, 60msat целосна оптовареност
  Чекај Време на вклучување (Typ.) 36ms полно оптоварување
  INPUT  НАПОН ОПСЕГ 90-264VAC 127-370VAC
  Опсег на фреквенција 47 ~ 63HZ
  Фактор на моќност (Typ.) ПФ> 0.95 / 230VAC ПФ> 0.98 / 115VAC полно оптоварување
  ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 70,0%
  Наизменична струја (Typ.) 1.5A / 115VAC 0.8A / 115VAC
  Inrush струја (Typ.) Ладно стартување 20A / 230VAC
  струја <2mA / 240VAC
  ЗАШТИТА  ПРЕОПТОВАРЕНОСТА 105 ~ 150% номинална излезна моќност
  Вид на заштита: икање режим, го обновува автоматски по грешка состојба е отстранет
  Над напон 5,75 ~ 6,75 на + 5V
  Вид на заштита: Исклучи o / p напон, повторно моќ за да се опорави
  ЖИВОТНА СРЕДИНА РАБОТНО TEMP. -10 ~ +60 (Се однесува на излез оптоварување намалуваøе на снагата на крива)
  Работи при влажност 20% ~ 90% RH без кондензација
  ЧУВАЊЕ ТЕМП., Влажност -20 ~ + 85 ° C, 10 ~ 95% RH
  TEMP. КОЕФИЦИЕНТОТ ± 0,03% / ° C (0 ~ 50 ° C)
  ВИБРАЦИИ 10-500HZ, 2G 10min./1 циклус, 60min. секое заедно X, Y, Z оските
  БЕЗБЕДНОСТ &
  ЕМС (Белешка 6)
  МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ UL60950-1, CCC одобрени GB4943
  издржат напонот I / PO / P: 3KVAC I / P-FG: 1.5KVAC O / P-FG: 0.5KVAC 1min.
  ИЗОЛАЦИЈА оТПОР I / PO / P, I / P-FG: 100MOhms / 500VDC / 25 ℃ / 70% RH
  ЕМС CONDICTION & ЗРАЧЕЊЕ Согласност со EN55032 (CISPR32) класа Б
  струја на хармоник Согласно со EN61000-3-2, -3
  ЕМС имунитет Согласност со EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11, ENV50204, EN55024, 
  нивото на светлина индустрија, критериумите од А
  ДРУГИТЕ MTBF 198.4Khrs мин. MIL-HDBK-217F (25 ° C)
  ДИМЕНЗИЈА 164 * 97 * 29.2mm (L * W * H)
  ПАКУВАЊЕ 0.65Kg; 20pcs / 12.7Kg / 0.64CUFT
  ЗАБЕЛЕШКА 1. Сите параметар не се посебно споменати се мери на 230VAC влез, отценети оптоварување и 25 ° C на собна температура.
  2. Бран и бучава се мери на 20MHz пропусен опсег со користење на 12 "извртени пар жица прекинат со 0.1uf & 47uf паралелно кондензатор.
  3. Толеранција: вклучува постави толеранција, регулациона линија, и регулирање на товар.
  4. Снабдувањето со електрична енергија се смета за составен дел кој ќе биде инсталиран на конечна опрема.
  Конечниот опрема мора повторно да се потврди дека се уште ги исполнува ЕМС directives.5.
  Намалуваøе на снагата може да бидат потребни при ниски влезни напони. Ве молиме проверете крива намалуваøе на снагата за повеќе детали.

  logo175W Triple Излезна снага со PFC функција ITTP-75 серија

  димензија

  13254 2343

  Пински Terminal бр Доделување      
  Пин бр Assigment
  1 AC / L
  2 AC / N
  3 ФГ
  4,6 DC излез -V
  7 DC излез + V3
  8 DC излез + V2
  9 DC излез + V1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !