125W Quad излез импулсно напојување ITQ-125W

карактеристики:


 • * Универзална AC влез / целосен опсег
 • * Заштита од: Краток спој / преоптоварување / Над напон
 • * Ладење со слободен воздух конвекција
 • * LED индикатор за напојување на
 • * 100% полно оптоварување изгорен во тест
 • * Сите користење на 105 ° C, долг живот електролитски кондензатори
 • * Издржат 300VAC пренапони влез за 5 секунди
 • * Висока работна температура до 70 ° C
 • * Издржат вибрации тест 5G
 • * Висока ефикасност, долг живот и висока сигурност
 • * 2 години гаранција
 • детали за производот

  Тагови производ

  МОДЕЛ ITQ-125Ⅱ ITQ-125Ⅲ ITQ-125Ⅳ
  ИЗЛЕЗ ИЗЛЕЗ број CH1 CH2 CH3 CH4 CH1 CH2 CH3 CH4 CH1 CH2 CH3 CH4
  DC напон 5V 12V -5V -12V 5V 15V -5V -15V 5V 12V 24V -12V
  номинална вредност на струјата 11A 4.5A 1A 0.5A 10A 4A 1A 0.5A 8A 2.5A 2A 0.5A
  сегашниот опсег 2 ~ 12A 0,5 ~ 4.5A 0,1 ~ 1A 0 ~ 1A 2 ~ 12A 0.5 ~ 4А 0,1 ~ 1A 0 ~ 1A 2 ~ 12A 0.5 ~ 4А 0,1 ~ 2.5A 0 ~ 1A
  номинална моќност 120W 122.5W 124W
  Бран и бучава (макс.) Note.2 80
  Vp-p
  120
  Vp-p
  80
  Vp-p
  80
  Vp-p
  80
  Vp-p
  120
  Vp-p
  80
  Vp-p
  80
  Vp-p
  80
  Vp-p
  120
  Vp-p
  150
  Vp-p
  80
  Vp-p
  НАПОН ADJ. RANGE   CH1: 4.75 ~ 5.5V CH1: 4.75 ~ 5.5V CH1: 4.75 ~ 5.5V
  НАПОН TOLERNCE Note.3 ± 2.0% + 8, -3% + 6, -10% ± 5.0% ± 2.0% + 8, -3% + 6, -1% ± 5.0% ± 2.0% + 8, -3% ± 8,0% ± 5.0%
  ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА Note.4 ± 0.5% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 0.5% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 0.5% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.0%
  РЕГУЛАТИВА НА ТОВАР Note.5 ± 1.0% ± 3.0% ± 6.0% ± 2.0% ± 1.0% ± 3.0% ± 6.0% ± 2.0% ± 1.0% ± 3.0% ± 5.0% ± 2.0%
  SETUP, пораст време 500ms, 20ms / 230VAC 1200ms, 30ms / 115VAC полно оптоварување
  Чекај Време на вклучување (Typ.) 25ms / 230VAC 30ms / 115VAC полно оптоварување
  INPUT  НАПОН ОПСЕГ 88 ~ 125 ~ 264VAC -373VDC (Withinstand 300VAC пренапони за 5sec. Без штета)
  Опсег на фреквенција 47 ~ 63HZ
   ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 79% 80% 82%
  Наизменична струја (Typ.) 3а / 115VAC 2A / 230VAC
  Inrush струја (Typ.) Ладно стартување 36A / 230VAC
  струја <2mA / 240VAC
  ЗАШТИТА  ПРЕОПТОВАРЕНОСТА 110 ~ 150% номинална излезна моќност
  Вид на заштита: икање режим, го обновува автоматски по грешка состојба е отстранет
  Над напон CH1: 5,75 ~ 6.75V
  Вид на заштита: икање режим, го обновува автоматски по грешка состојба е отстранет
  ЖИВОТНА СРЕДИНА РАБОТНО TEMP. -25 ~ +70 (Погледнете во "намалуваøе на снагата на крива")
  Работи при влажност 20% ~ 90% RH без кондензација
  ЧУВАЊЕ ТЕМП., Влажност -40 ~ + 85 ° C, 10 ~ 95% RH
  TEMP. КОЕФИЦИЕНТОТ ± 0,03% / ° C (0 ~ 50 ° C) на CH1 излез
  ВИБРАЦИИ 10-500HZ, 5G 10min./1 циклус, период за 60min. секое заедно X, Y, Z оските
  БЕЗБЕДНОСТ &
  ЕМС (Белешка 6)
  МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ UL60950-1, CCC одобрени GB4943
  издржат напонот I / PO / P: 3KVAC I / P-FG: 2KVAC O / P-FG0.5KVAC
  ИЗОЛАЦИЈА оТПОР I / PO / P, I / P-FG: 100MOhms / 500VDC / 25 ℃ / 70% RH
  ЕМС ЕМИСИИ Согласност со EN55032 (CISPR32) класа Б, EN61000-3-2, ОИК TP TC 020
  ЕМС имунитет Согласност со EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11, EN5502, EN61000-6-2, 
  тешка индустрија ниво, критериумите од А, ОИК TP TC 020
  ДРУГИТЕ MTBF 203.1Khrs мин. MIL-HDBK-217F (25 ° C)
  ДИМЕНЗИЈА 134 * 97 * 29.2mm (L * W * H)
  ПАКУВАЊЕ 0.7kg; 20pcs / 14Kg / 0.8CUFT
  ЗАБЕЛЕШКА 1. Сите параметар не се посебно споменати се мери на 230VAC влез, отценети оптоварување и 25 ° C на собна температура.
  2. Бран и бучава се мери на 20MHz пропусен опсег со користење на 12 "извртени пар жица прекинат со 0.1uf & & 47uf паралелно кондензатор.
  3. Толеранција: вклучува постави толеранција, регулациона линија, и регулирање на товар.
  4. регулациона линија, се мери од ниска линија на висока линија на отценети оптоварување.
  5. Регулација на оптоварување се мери од 0% Т0 100% отценети оптоварување.
  6. Снабдување со електрична енергија се смета за составен дел кој ќе биде инсталиран на конечна опрема.
  Сите тестови на ЕМС се е извршена со монтажа kthe единица на 230mm * 230mm метална плоча со дебелина од 1mm.
  Конечниот опрема мора повторно да се потврди дека се уште ги исполнува директиви ЕМС.
  За упатства за тоа како да ги извршуваат овие ЕМС тестови, ве молиме погледнете го "ЕМИ за тестирање на составни напојување."
  7. намалуваøе на снагата на собна температура од 3,5 ° C / 1000м со Fanless модели и од 5 ° C / 1000м со На
  фан модели за оперативниот надморска височина повисок од 2000mm (6500ft)

  logo1125W Quad излез импулсно напојување  ITQ-125 серијата

  димензија

  sdsergesvegsf

  Пински Terminal бр Доделување        
  Пин бр Assigment
  1 AC / L
  2 AC / N
  3 ФГ
  4 DC излез -V4
  5 DC излез + V3
  6 DC излез -V
  7 DC излез + V2
  8 DC излез + V1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !