450W еден излез импулсно напојување IRS-450W

карактеристики:


 • * AC влез активни пренапони тековната ограничување
 • * AC влез спектар избрани од страна на прекинувачот
 • * Заштита од: Краток спој / преоптоварување / Над напон
 • над температурата
 • * Принудени на воздухот за ладење со вградена DC топчесто лежиште вентилатор
 • * Вграден далечински смисла функција
 • * LED индикатор за напојување на
 • * UL одобрени
 • * 2 години гаранција
 • детали за производот

  Тагови производ

  МОДЕЛ УЈП-450-3,3 УЈП-450-5 УЈП-450-12 УЈП-450-15 УЈП-450-24 УЈП-450-36 УЈП-450-48
  ИЗЛЕЗ DC напон 3.3V 5V 12V 15V 24V 36V 48V
  номинална вредност на струјата 75а 75а 37.5A 30A 18.8A 12.5A 9.4A
  сегашниот опсег 0 ~ 75A 0 ~ 75A 0 ~ 37.5A 0 ~ 30A 0 ~ 18.8A 0 ~ 12.5A 0 ~ 9.4A
  номинална моќност 247.5W 375W 450W 450W 451.2W 450W 451.2W
  Бран и бучава (макс.) Note.2 200mVp-p 200mVp-p 200mVp-p 200mVp-p 200mVp-p 200mVp-p 200mVp-p
  НАПОН ADJ. RANGE   2.97V ~ 3.63V 4.5 ~ 5.5V 10,8 ~ 13.5V 13,5 ~ 16.5V 21,6 ~ 28.5V 32,4 ~ 39.6V 43,2 ~ 52.8V
  НАПОН TOLERNCE Note.3 ± 3.0% ± 3.0% ± 1.0% ± 1.0% ± 1.5% ± 1.0% ± 1.0%
  ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА Note.4 ± 0.5% ± 0.5% ± 0,3% ± 0,3% ± 0.2% ± 0.2% ± 0.2%
  РЕГУЛАТИВА НА ТОВАР Note.5 ± 2.0% ± 2.0% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5%
  SETUP, пораст време 1500ms, 50ms / 230VAC 1500ms, 50ms / 115VAC полно оптоварување
  Чекај Време на вклучување (Typ.) 16ms / 230VAC 12ms / 115VAC полно оптоварување
  INPUT  НАПОН ОПСЕГ 90 ~ 132VAC / 180 ~ 264VAC избрани од страна на SW 254 ~ 370VDC
  Опсег на фреквенција 47 ~ 63HZ
   ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 74,0% 78,0% 83,0% 84,0% 86,0% 86,0% 88,0%
  Наизменична струја (Typ.) 10A / 115VAC 6A / 230VAC
  Inrush струја (Typ.) 35А / 115VAC 55а / 230VAC
  струја <2.5mA / 240VAC
  ЗАШТИТА  ПРЕОПТОВАРЕНОСТА 105 ~ 150% номинална излезна моќност
  Вид на заштита: Исклучи o / p напон, повторно на власт на за наплата
  Над напон 3.8 ~ 4.6V 5,75 ~ 6.75V 13,8 ~ 16.2V 18 ~ 21V 32 ~ 36V 45 ~ 52в 57,6 ~ 67.2V
  Вид на заштита: Исклучи o / p напон, claping со зенер диода
  температурна Затвори o / p напон, обновува автоматски откако температурата се спушта
  ЖИВОТНА СРЕДИНА РАБОТНО TEMP. -10 ~ +60 (Погледнете во "намалуваøе на снагата на крива")
  Работи при влажност 20% ~ 90% RH без кондензација
  ЧУВАЊЕ ТЕМП., Влажност -40 ~ + 85 ° C, 10 ~ 95% RH
  TEMP. КОЕФИЦИЕНТОТ ± 0,05% / ° C (0 ~ 50 ° C)
  ВИБРАЦИИ 10-500HZ, 5G 10min./1 циклус, период за 60min. секое заедно X, Y, Z оските
  БЕЗБЕДНОСТ &
  ЕМС (Белешка 6)
  МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ UL60950-1, CCC одобрени GB4943
  издржат напонот I / PO / P: 3KVAC I / P-FG: 2KVAC O / P-FG0.5KVAC
  ИЗОЛАЦИЈА оТПОР I / PO / P, I / P-FG: 100MOhms / 500VDC / 25 ℃ / 70% RH
  ДРУГИТЕ MTBF 200Khrs мин. MIL-HDBK-217F (25 ° C)
  ДИМЕНЗИЈА 215 * 114 * 48.5mm (L * W * H)
  ПАКУВАЊЕ 1.25Kg; 12pcs / 16Kg / 1CUFT
  ЗАБЕЛЕШКА 1. Сите параметар не се посебно споменати се мери на 230VAC влез, отценети оптоварување и 25 ° C на собна температура.
  2. Бран и бучава се мери на 20MHz пропусен опсег со користење на 12 "извртени пар жица прекинат со 0.1uf и паралелно кондензатор.
  3. Толеранција: вклучува постави толеранција, регулациона линија, и регулирање на товар.
  4. намалуваøе на снагата на собна температура од 3,5 ° C / 1000m со Fanless модели и од 5 ° C / 1000m со вентилатор модели за работен надморска висина поголема од 2000mm (6500ft) На

  logo1450W еден излез импулсно напојување IRS-450W

  димензија

  11 22

  Пински Terminal бр Доделување   
  Пин бр Assigment
  1 AC / L
  2 AC / N
  3 ФГ
  4 ~ 6 DC излез -V
  7 ~ 9 DC излез + V

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !