75W двоен излез импулсно напојување ИРД-75W

карактеристики:


 • * Универзална AC влез / целосен опсег
 • * Заштита од: Краток спој / преоптоварување / Над напон
 • * Ладење со слободен воздух конвекција
 • * 100% полно оптоварување изгорен во тест
 • * 2 години гаранција
 • детали за производот

  Тагови производ

  МОДЕЛ ИРД-75Ⅰ ИРД-75Ⅱ
    ИЗЛЕЗ број CH1 CH2 CH1 CH2
  ИЗЛЕЗ DC напон 5V 12V 5V 24V
  номинална вредност на струјата 7A 5A 2A
  сегашниот опсег 1 ~ 8A 0,3 ~ 4А 1 ~ 6A 0,2 ~ 3A
  номинална моќност 71W 73W
  Бран и бучава (макс.) Note.2 80mVp-p 120mVp-p 80mVp-p 200mVp-p
  НАПОН ADJ. RANGE   CH1: 4.75 ~ 5.5V CH1: 4.75 ~ 5.5V
  НАПОН TOLERNCE Note.3 ± 2.0% ± 6.0% ± 2.0% ± 6.0%
  ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА Note.4 ± 0.5% ± 1.0% ± 0.5% ± 1.0%
  РЕГУЛАТИВА НА ТОВАР Note.5 ± 1.5% ± 3.0% ± 1.5% ± 3.0%
  SETUP, пораст време 500ms, 30ms / 230VAC 1200ms, 30ms / 115VAC полно оптоварување
  Чекај Време на вклучување (Typ.) 50ms / 230VAC 10ms / 115VAC полно оптоварување
  INPUT  НАПОН ОПСЕГ 88 ~ 125 ~ 264VAC -373VDC
  Опсег на фреквенција 47 ~ 63HZ
   ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 78% 81%
  Наизменична струја (Typ.) 1.5A / 115VAC 0.9A / 230VAC
  Inrush струја (Typ.) Ладно стартување 36A / 230VAC
  струја <2mA / 240VAC
  ЗАШТИТА  ПРЕОПТОВАРЕНОСТА 110 ~ 150% номинална излезна моќност
  Вид на заштита: икање режим, автоматски се обновува
  по грешка состојба е отстранет
  Над напон CH1: 5,75 ~ 6.75V
  Вид на заштита: икање режим, автоматски се обновува
  по грешка состојба е отстранет
  ЖИВОТНА СРЕДИНА РАБОТНО TEMP. -20 ~ +70 (Погледнете во "намалуваøе на снагата на крива")
  Работи при влажност 20% ~ 90% RH без кондензација
  ЧУВАЊЕ ТЕМП., Влажност -40 ~ + 85 ° C, 10 ~ 95% RH
  TEMP. КОЕФИЦИЕНТОТ ± 0,03% / ° C (0 ~ 50 ° C) на CH1 излез
  ВИБРАЦИИ 10-500HZ, 5G 10min./1 циклус, период за 60min. секое заедно X, Y, Z оските
  БЕЗБЕДНОСТ &
  EMC                    (Note 6)
  МЕРКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ UL60950-1, CCC одобрени GB4943
  издржат напонот I / PO / P: 3KVAC I / P-FG: 2KVAC O / P-FG0.5KVAC
  ИЗОЛАЦИЈА оТПОР I / PO / P, I / P-FG: 100MOhms / 500VDC / 25 ℃ / 70% RH
  ЕМС ЕМИСИИ Согласност со EN55032 (CISPR32) класа Б, EN61000-3-2, ОИК TP TC 020
  ЕМС имунитет Согласност со EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11, EN5502, EN61000-6-2,
  тешка индустрија ниво, критериумите од А, ОИК TP TC 020
  ДРУГИТЕ MTBF 381.3Khrs мин. MIL-HDBK-217F (25 ° C)
  ДИМЕНЗИЈА 110 * 77,8 * 35.5mm (L * W * H)
  ПАКУВАЊЕ 0.52Kg; 30pcs / 16.6Kg / 0.97CUF
  ЗАБЕЛЕШКА 1. Сите параметар не се посебно споменати се мери на 230VAC влез, отценети оптоварување и 25 ° C на собна температура.
  2. Бран и бучава се мери на 20MHz пропусен опсег со користење на 12 "извртени пар жица прекинат со 0.1uf и паралелно кондензатор.
  3. Толеранција: вклучува постави толеранција, регулациона линија, и регулирање на товар.
  4. регулациона линија, се мери од ниска линија на висока линија на отценети оптоварување.
  5. Регулација на оптоварување се мери од 0% Т0 100% отценети оптоварување.
  6. Снабдување со електрична енергија се смета за составен дел кој ќе биде инсталиран на конечна опрема.
  Сите тестови на ЕМС се е извршена со монтажа kthe единица на 230mm * 230mm метална плоча со дебелина од 1mm.
  Конечниот опрема мора повторно да се потврди дека се уште ги исполнува директиви ЕМС.
  За упатства за тоа како да ги извршуваат овие ЕМС тестови, ве молиме погледнете го "ЕМИ за тестирање на составни напојување."
  7. намалуваøе на снагата на собна температура од 3,5 ° C / 1000м со Fanless модели и од 5 ° C / 1000м со На
  фан модели за оперативниот надморска височина повисок од 2000mm (6500ft)

  logo175W двоен излез импулсно напојување   ИРД-75 серија

  димензија

  safdsdfvsesvs

   

  Пински Terminal бр Доделување
  Пин бр Assigment
  1 AC / L
  2 AC / N
  3 ФГ
  4,6 DC излез -V
  5 DC излез + V2
  7 DC излез + V1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !